Wyszukiwanie zaawansowane

Znaleziono 0 wyniki. Pokaż wyniki
Twoje wyniki wyszukiwania

Dimitris Damianos: Filantrop i agent nieruchomości

Opublikowano przez Marcin Strzembosz włączony 19 września, 2023
0

Dimitris Damianos, agent nieruchomości z Oakleigh, nie jest przeciętnym agentem. Jego głównym celem nie jest tylko zawieranie transakcji, ale sprawianie różnicy w życiu innych ludzi. Damianos jest znany wśród swoich przyjaciół jako „stary dusza pływająca w ciężkim świecie”, ktoś, kto czuje się zobowiązany do pomagania innym w każdy możliwy sposób.

Jego działalność filantropijna jest różnorodna i szeroko zakrojona. Od pracy wolontariackiej w ortodoksyjnych kościołach w swojej społeczności, po oferowanie ciepłych posiłków potrzebującym, Damianos konsekwentnie znajduje sposoby, aby pomagać swoim współobywatelom, którzy znaleźli się w niekorzystnych okolicznościach. Bierze udział w inicjatywach takich jak „Five Loaves” prowadzonych przez Arcybiskupstwo Melbourne, które zapewnia wsparcie potrzebującym, włączając w to ofiary poważnych pożarów lasów i Szpital Dziecięcy Królewski.

Oprócz praktycznego zaangażowania, Damianos prowadzi również podcast o nazwie „The Humble Climb”. W ramach tego podcastu dzieli się inspirującymi historiami osób, które pokonały znaczne przeszkody w życiu, czy to z powodu problemów ze zdrowiem, problemów psychicznych czy uzależnień od narkotyków. Rozmawia także z przedsiębiorcami i sportowcami, mając na celu przekazywanie optymizmu, siły i odwagi swoim słuchaczom.

Chęć przyczyniania się do dobra jest głęboko zakorzeniona w osobistych doświadczeniach Damianosa. Jako dziecko jego rodzina borykała się z trudnościami finansowymi i nawet straciła dom na rzecz banku. Polegali na wsparciu kościoła w kwestii żywności. Te trudności wsadziły w Damianosa wiarę, że zawsze powinien oferować pomoc potrzebującym. Przypisuje swojemu dziadkowi od strony matki, również filantropowi, nauczenie go koncepcji „philotimo” – bezinteresownej dawki innym.

Dla Damianosa filantropia nie polega na popisywaniu się czy szukaniu uznania. Chodzi o wierzenie w cel, dla którego podejmuje swoje działania. Inicjatywa „Five Loaves” prowadzona przez Arcybiskupa, pod kierownictwem Biskupa Sotiriosa, daje Damianosowi poczucie celu i spełnienia. Często można go spotkać robiącego kanapki lub rozdającego jedzenie potrzebującym, czującego się jak w domu, ponieważ swoją pomoc oferuje poprzez kościół.

Filantropijna natura Dimitrisa Damianosa jest dobrze znana w jego kręgu, i gdy słyszą o wydarzeniach w różnych częściach świata, są pewni, że robi coś, aby pomóc. Ostatnio otworzył stronę GoFundMe, aby pomóc ofiarom powodzi w Almyropotamos, swoim rodzinnym mieście. Mimo że obszar ten może nie ucierpiał najbardziej w porównaniu z innymi, Damianos ma głębokie emocjonalne więzi z tym miejscem i został głęboko poruszony zniszczeniem majątków swojej rodziny i przyjaciół.

Jako agent nieruchomości, Dimitris Damianos wychodzi poza typowe zakresy swojej pracy. Jego pasja do wpływania na życie innych znajduje odzwierciedlenie w jego działalności filantropijnej. Czy to oferowanie posiłków, prowadzenie podcastu czy zbieranie funduszy dla potrzebujących, on jest ucieleśnieniem prawdziwego znaczenia bezinteresowności.

Porównaj oferty