Wyszukiwanie zaawansowane

Znaleziono 0 wyniki. Pokaż wyniki
Twoje wyniki wyszukiwania

Niesamowity wzrost cen nieruchomości w Delhi – Oczekiwanie na Dwarka Expressway

Opublikowano przez Adam Nowacki włączony 19 listopada, 2023
0

Wzrost cen nieruchomości w Delhi był fenomenalnym zjawiskiem na przestrzeni ostatnich lat, a jest napędzany przez różnorodne czynniki, takie jak rosnąca tendencja inwestycji oraz znaczny rozwój infrastruktury. Najnowszy raport przygotowany przez CREDAI i Colliers Liases Foras ujawnił, że Delhi-NCR zajmuje drugie miejsce pod względem wzrostu cen mieszkań w północnym regionie, z rocznym wzrostem o 14% w drugim kwartale. Ten wzrost zapotrzebowania na mieszkania można przypisać pozytywnemu nastrojowi wśród nabywców oraz niskim stopom procentowym.

Chociaż cały region zanotował wzrost cen mieszkań, to jednak mikrorynek przy Golf Course Road i na Dwarka Expressway odnotowały największy roczny wzrost cen – odpowiednio 46% i 40% – w drugim kwartale 2023 roku. Te obszary stały się punktami docelowymi dla inwestycji w nieruchomości ze względu na swoje strategiczne położenie i poprawioną dostępność.

Główną siłą napędową rosnącego zapotrzebowania na mieszkania w Delhi jest zobowiązanie rządu do poprawy dostępności i infrastruktury miejskiej. Trwająca budowa Dwarka Expressway jest tego doskonałym przykładem. Jako pierwsza w Indiach podwyższona, 8-pasmowa kontrolowana droga ekspresowa, Dwarka Expressway ma na celu zmienić krajobraz miasta i ułatwić komunikację międzymiastową.

Minister Unii Nitin Gadkari potwierdził, że droga ekspresowa, będąca częścią planu odkorkowania Delhi, ma być ukończona do kwietnia 2024 roku, za kwotę 9 000 crore rupii. Wyposażona w inteligentny system transportu i całkowicie zautomatyzowany system poboru opłat, oczekuje się, że droga ekspresowa poprawi ogólną jakość podróży dla dojeżdżających.

Rozwój wzdłuż Dwarka Expressway nie ogranicza się tylko do infrastruktury transportowej. Region ten szybko staje się ważnym centrum w regionie NCR, z budową Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego o wartości 25 000 crore rupii, parków biznesowych, parków technologicznych, hoteli i centrów handlowych. Dodatkowo, obszar ten będzie miał ekskluzywne pola golfowe, enklawy dyplomatyczne, parki ekologiczne oraz stadiony piłkarskie, tworząc samowystarczalne środowisko.

FAQ:

Q: Kiedy planowane jest ukończenie Dwarka Expressway?

A: Dwarka Expressway ma być ukończony do kwietnia 2024 roku.

Q: Co czyni Dwarka Expressway idealnym miejscem dla przedsiębiorców?

A: Strategiczne położenie i silna infrastruktura wokół Dwarka Expressway czynią go idealnym miejscem dla aspirujących przedsiębiorców.

Q: Jakie są unikalne cechy projektu Dwarka Expressway?

A: Dwarka Expressway będzie posiadał inteligentny system transportu, całkowicie zautomatyzowany system poboru opłat oraz po jednym 3-pasmowym pasie serwisowym po obu stronach autostrady.

Źródła:
– Raport CREDAI i Colliers Liases Foras
– Artykuł PTI

Porównaj oferty