Wyszukiwanie zaawansowane

Znaleziono 0 wyniki. Pokaż wyniki
Twoje wyniki wyszukiwania

Man Infraconstruction Limited Embarks on Major Real Estate Ventures in Mumbai

Opublikowano przez Adam Nowacki włączony 20 listopada, 2023
0

Firma notowana na giełdzie Man Infraconstruction Limited (MICL) planuje rozpoczęcie trzech dużych projektów nieruchomości w Mumbaju, które mają potencjał generowania przychodów przekraczających 8,000 crore rupii. Wśród tych projektów znajduje się długo wyczekiwany Aaradhya Avaan, położony w południowej części Mumbaju, w dzielnicy Tardeo. Projekt ten ma stać się jednym z najwyższych budynków w Indiach, przewyższając obecny rekordzista, Lodha World Towers.

Aaradhya Avaan ma planowaną wysokość ponad 1,000 stóp (304 metry) i powierzchnię sprzedaży wynoszącą około 6.5 lakh sq ft (60,386 metrów kwadratowych), a powierzchnię zbudowaną ponad 18 lakh sq ft (167,224 metrów kwadratowych). Szacuje się, że projekt ten wygeneruje przychód przekraczający 3,000 crore rupii. Projekt został już uruchomiony przez MICL i będzie składać się z dwóch wież mieszkalnych, które będą obejmować 325 jednostek o różnych wielkościach, począwszy od mieszkań 3, 4 i 5 BHK o powierzchni od 1,300 sq ft do 3,330 sq ft. Wieże te zapewnią ponad 80 pięter.

Co ciekawe, MICL nie otrzyma całego przychodu generowanego przez projekt w dzielnicy Tardeo, ponieważ jest on rozwijany we współpracy z innymi interesariuszami. Firma osiągnie dochód z trzech źródeł, w tym odsetki od swojej inwestycji, 10% rzeczywistego kosztu budowy MICL oraz opłatę w wysokości 12% od całkowitej sprzedaży.

Oprócz projektu w Tardeo, MICL skupia się także na rewitalizacji dzielnicy Ghatkopar oraz na projekcie rewitalizacji w Goregaon West. Projekt w Ghatkopar szacuje się, że wygeneruje dochód przekraczający 1,200 crore rupii w ciągu najbliższych czterech lat i składać się będzie z 11 wież o łącznej powierzchni wynoszącej około 4 lakh sq ft (37,161 metrów kwadratowych) i powierzchni zbudowanej wynoszącej około 13.5 lakh sq ft (125,419 metrów kwadratowych). Natomiast projekt w Goregaon West, zlokalizowany na działce o powierzchni 10 akrów (40,468 metrów kwadratowych), ma na celu osiągnięcie przychodów przekraczających 4,000 crore rupii w ciągu najbliższych pięciu lat.

Ekspansja MICL na rynku nieruchomości przyczyniła się do rozwoju portfolio firmy, które obecnie wynosi 5.9 miliona sq ft (548,128 metrów kwadratowych). Pomimo rosnących kosztów procentowych, firma pozostaje optymistycznie nastawiona do rynku i wierzy w historię Indii. Zmieniające się poziomy dochodów i preferencje nabywców doprowadziły do wzrostu średniej wielkości mieszkań, co dalej napędza sektor nieruchomości. Dzięki tym dużym projektom, MICL ma szansę wnieść znaczący wkład w panoramę Mumbaju oraz na rynku nieruchomości tego miasta.

FAQ

 1. Jaki jest potencjał dochodowy projektów MICL w Mumbaju?
  MICL dąży do osiągnięcia potencjału dochodowego przekraczającego 8,000 crore rupii z trzech projektów nieruchomości w Mumbaju.
 2. Jaka jest przewidywana wysokość Aaradhya Avaan?
  Aaradhya Avaan, rozwijany przez MICL w dzielnicy Tardeo na południu Mumbaju, będzie miał przewidywaną wysokość ponad 1,000 stóp (304 metry).
 3. Ile jednostek będzie dostępnych w projekcie Tardeo?
  Projekt Tardeo będzie składał się z dwóch wież mieszkalnych, które będą obejmować 325 jednostek.
 4. Jaki jest szacowany potencjał dochodowy projektu rewitalizacji dzielnicy Ghatkopar?
  Projekt Ghatkopar ma szacowany potencjał dochodowy przekraczający 1,200 crore rupii w ciągu najbliższych czterech lat.
 5. Ile wież jest planowanych w projekcie Ghatkopar?
  Projekt Ghatkopar będzie składał się z 11 wież.
 6. Jaki jest cel dochodowy dla projektu rewitalizacji Goregaon West?
  MICL ma na celu osiągnięcie przychodów przekraczających 4,000 crore rupii w ciągu najbliższych pięciu lat z projektem w Goregaon West.

Porównaj oferty