Wyszukiwanie zaawansowane

Znaleziono 0 wyniki. Pokaż wyniki
Twoje wyniki wyszukiwania

Nowa oferta dla mieszkańców: Wykupienie mieszkań komunalnych z bonifikatą

Opublikowano przez Adam Nowacki włączony 5 grudnia, 2023
0

Krakowskie władze ogłosiły nową ofertę dla mieszkańców, którzy chcieliby wykupić swoje komunalne mieszkania. Zgodnie z nową uchwałą, najemcy, którzy mają umowę najmu na czas nieokreślony, będą mieli możliwość skorzystania z bonifikaty w wysokości 50%. Jednak nowa oferta ma pewne restrykcje – dotyczy tylko mieszkań wybudowanych lub kupionych przez gminę przed 1999 rokiem. Oznacza to, że mieszkańcy, którzy mieszkają w nowych blokach komunalnych w rejonie ulicy Fredry lub Smorawińskiego, nie będą mogli skorzystać z tej możliwości.

Ważnym warunkiem skorzystania z bonifikaty jest to, że lokator nie może być właścicielem innych nieruchomości. Celem tej inicjatywy jest pozbycie się zamrożonych mieszkań komunalnych, czyli tych, w których nie zmienia się najemca, ponieważ są one zamieszkiwane przez rodziny uprawnione do lokalu poprzez zasiedzenie.

Wysokość bonifikaty zależy od stanu mieszkania, wieku budynku oraz czasu, przez jaki najemca użytkuje dane mieszkanie. Ostateczną wycenę nieruchomości przeprowadzać będzie rzeczoznawca. Kwota sprzedaży mieszkania może zostać zapłacona jednorazowo lub rozłożona na oprocentowane raty. Warto zaznaczyć, że oferta dotyczy wyłącznie mieszkań komunalnych objętych programem wykupu, a nie mieszkań wynajmowanych w ramach programu „Mieszkanie za remont”.

Nowa oferta wykupu mieszkań komunalnych z bonifikatą jest korzystną opcją dla najemców, którzy chcieliby stać się właścicielami swoich lokali. Jest to również krok w kierunku likwidacji problemu zamrożonych mieszkań komunalnych i stwarzanie nowych możliwości dla innych osób potrzebujących mieszkań miejskich.

    Porównaj oferty