Wyszukiwanie zaawansowane

Znaleziono 0 wyniki. Pokaż wyniki
Twoje wyniki wyszukiwania

Warszawiacy opowiadają się za wprowadzeniem ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych

Opublikowano przez Adam Nowacki włączony 4 stycznia, 2024
0

Według najnowszych badań opublikowanych w Barometrze Warszawskim, większość mieszkańców stolicy popiera wprowadzenie ograniczeń w sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych, czyli między 22 a 6 rano. Około 60 proc. warszawiaków jest za tego typu rozwiązaniem. Co ciekawe, większą grupą popierającą nocną prohibicję są kobiety, których odsetek wynosi 65 proc., podczas gdy u mężczyzn wynosi on 53 proc. Ponadto, osoby starsze również częściej opowiadają się za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w nocy.

Wprowadzenie ograniczeń w godzinach sprzedaży alkoholu zostało dostępne dzięki nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych w 2018 roku. Wiele krajów europejskich, takich jak Irlandia, Portugalia, Słowenia, Estonia, Szwecja, Hiszpania, Finlandia, Norwegia, Łotwa i Litwa, już stosuje nocną prohibicję. Również w Polsce miasta takie jak Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław, Zakopane czy Skawina wprowadziły ograniczenie sprzedaży alkoholu w nocy.

Poza kwestią alkoholu, Barometr Warszawski przeprowadził również badanie dotyczące zadowolenia z życia mieszkańców poszczególnych dzielnic miasta. Wyniki pokazują, że najwięcej osób zadowolonych z życia w stolicy mieszka w dzielnicach Wesoła i Wilanów (93 proc.), natomiast najmniej satysfakcji z życia mają mieszkańcy Targówka. Pod względem zadowolenia z życia w swojej dzielnicy na prowadzeniu jest Mokotów (93 proc.), a najgorzej wypada Praga-Północ (84 proc.).

Kolejne badania pokazały, że mieszkańcy coraz bardziej pozytywnie oceniają działalność prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Od czerwca do listopada odsetek osób pozytywnie oceniających jego działania wzrósł z 58 proc. do 74 proc. Również większość mieszkańców uważa, że Warszawa jest bezpiecznym miastem, które można bezpiecznie poruszać się zarówno w dzień (97 proc.), jak i po zmroku w swojej okolicy (82 proc.). Najlepiej oceniane służby to straż pożarna (90 proc.), policja (74 proc.) i straż miejska (59 proc.).

Warszawiacy wykazują również zadowolenie z warunków mieszkaniowych (83 proc.), życia towarzyskiego (81 proc.) oraz ze wsparcia rodziny (81 proc.). Przeważająca większość jest również zadowolona ze swojego stanu zdrowia (75 proc.), relacji sąsiedzkich (70 proc.) oraz perspektyw na przyszłość (65 proc.).

The source of the article is from the blog publicsectortravel.org.uk

Porównaj oferty