Wyszukiwanie zaawansowane

Znaleziono 0 wyniki. Pokaż wyniki
Twoje wyniki wyszukiwania

Raport: Zmieniające się preferencje dotyczące mieszkań własnościowych

Opublikowano przez Marcin Strzembosz włączony 26 grudnia, 2023
0

W ostatnim badaniu przeprowadzonym przez firmę inwestycyjno-nieruchomościową Knightvest ujawniono zmieniające się postawy wobec posiadania mieszkań. Wbrew powszechnym przekonaniom, większość osób wynajmujących – około 60% – decyduje się na wynajem z własnej woli, a nie zmuszenia ze względu na wysoki koszt posiadania nieruchomości. Pod względem ekonomicznym, przyczyny takiej decyzji opierają się na niższych kosztach utrzymania i napraw, a także elastyczności przeprowadzki. Dane te potwierdzają wnioski płynące z obserwacji, że tworzenie społeczności, które priorytetowo dbają o jakość, usługi i opiekę, sprawia, że apartamenty stają się poszukiwanymi miejscami, w których mieszkańcy odnoszą sukces.

Co ciekawe, badanie wykazuje, że 29% osób wynajmujących to byli właściciele mieszkań, przy czym znaczącą część tej grupy stanowią baby boomersi. Dla tych osób głównym motywem zmiany na wynajem są niższe obciążenia wynikające z utrzymania i napraw.

Warto zauważyć, że młodsze pokolenia, a konkretnie Gen Z, wyrażają większe zainteresowanie posiadaniem mieszkania własnościowego w porównaniu do millennialsów. Sugeruje to, że postawy wobec wynajmu i posiadania mieszkań będą nadal ewoluować z biegiem czasu.

Jedna wyraźna przeszkoda utrudniająca zakup własnego mieszkania to wysokie stopy procentowe kredytów hipotecznych. Badanie wskazuje, że 74% respondentów obecnie opóźnia podejmowanie decyzji zakupowych ze względu na te stopy. Ponadto, millennialsi szacują, że potrzebują rocznego wynagrodzenia w wysokości 139 000 $, podczas gdy Gen Z wierzy, że potrzebują 137 000 $ rocznego zarobku, aby móc pozwolić sobie na wymarzone mieszkanie.

Mimo tych wyzwań, społeczności apartamentów oferują atrakcyjne cechy, które przyciągają wynajmujących. W rzeczywistości, 73% respondentów podkreśla wartość interakcji społecznych zapewnianych przez życie w apartamentach.

Patrząc w przyszłość, dane z tego badania wzmacniają trwałe zapotrzebowanie na apartamenty i dostarczają informacji, które kształtować będą krajobraz rynku nieruchomości przez wiele lat. Zmieniające się postawy wobec posiadania mieszkań własnościowych w obliczu różnych wyzwań podkreślają rosnący trend życia w apartamentach.

Informacja: Niniejszy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi porady inwestycyjnej. Źródło: Benzinga.com

The source of the article is from the blog girabetim.com.br

Porównaj oferty