Wyszukiwanie zaawansowane

Znaleziono 0 wyniki. Pokaż wyniki
Twoje wyniki wyszukiwania

Unikalna oferta: Pawilon przy Szolca-Rogozińskiego 1 nadal dostępny, ale dlaczego?

Opublikowano przez Marcin Strzembosz włączony 13 lutego, 2024
0
Generate a realistic, high-definition image of a commercial pavilion situated at Szolca-Rogozinski street number 1 with large windows, a spacious interior, and an 'available' sign. Show the surrounding neighborhood in detail, create intrigue by hinting at reasons why the location might still be available - for example through indicators of a quiet neighborhood, lack of foot traffic, distance from the city centre or other commercial areas.

Dzielnica Ursynów po raz kolejny wystawia na sprzedaż swoją część pawilonu przy ulicy Szolca-Rogozińskiego 1. Nieruchomość ta jest położona w bardzo atrakcyjnym miejscu na Ursynowie i do tej pory nikomu nie udało się jej licytować, mimo że niedawno inna działka w okolicy osiągnęła rekordową cenę. Dlaczego tak się dzieje?

O starym pawilonie przy Szolca-Rogozińskiego 1 słyszano już wiele razy, głównie ze względu na koszty związane z utrzymaniem pustostanów na pierwszym piętrze. Niegdyś mieścił się tu ratusz gminy Ursynów, a później siedziba oddziału Straży Miejskiej.

Przez wiele lat dzielnica musiała płacić duże rachunki za utrzymanie nieużytkowanego piętra. Lokale nie były wynajmowane ani przekazywane organizacjom pozarządowym, ponieważ dzielnica oczekiwała uregulowania sprawy własności. Jednak procedury te trwały zdecydowanie za długo, a dzielnica musiała ponieść koszty utrzymania lokali. Kwota ta wynosi już blisko milion złotych.

W marcu 2023 roku nieruchomość została wystawiona na sprzedaż, ale w obu przetargach nie zgłosił się żaden chętny. Cena wywoławcza wynosiła minimum 14,5 mln złotych, uwzględniając „potencjał inwestycyjny” działki.

Deweloperzy zgłaszali duże zainteresowanie drugą, niedawno sprzedaną działką znajdującą się nieco bliżej ulicy Gandhi. Dlaczego więc podobnie atrakcyjna działka przy Szolca-Rogozińskiego 1 nie cieszy się takim zainteresowaniem?

Według burmistrza dzielnicy, nie jest to kwestia ceny, ale konieczności rozmów ze spółdzielnią mieszkaniową w sprawie przyszłości gruntu. Władze spółdzielni muszą uzyskać zgodę na sprzedaż swojej części, jednak nie znalazły jeszcze odpowiedniego partnera.

Mimo że sąsiedzi obecnego pawilonu protestowali przeciwko wpisaniu w plan miejscowy inwestycji mieszkaniowej, w końcu wpisano „zabudowę mieszkaniową wielorodzinną lub usługi”. Zdaniem radnego, miejsce to idealnie nadałoby się na usługi publiczne, takie jak komenda Straży Miejskiej, centrum aktywności seniora lub przychodnia.

Na ostatniej sesji rady dzielnicy radny Antoni Pomianowski zaproponował wykupienie spółdzielczej części pawilonu przez dzielnicę za pieniądze uzyskane ze sprzedaży sąsiedniej nieruchomości. Ta propozycja spotkała się jednak z krytyką burmistrza, który uważa ją za niemądrą i nieopłacalną ekonomicznie.

Na razie przyszłość pawilonu zależy od zainteresowania deweloperów oraz od decyzji spółdzielni mieszkaniowej. Oferenci mają czas do 24 marca, aby zgłosić swój udział w przetargu. Ursynów ma szansę wykorzystać tę nieruchomość na potrzeby społeczności dzielnicy, ale czy skorzysta z tej okazji, pokarze przyszłość.

Sekcja FAQ na podstawie głównych tematów i informacji przedstawionych w artykule:

1. Co jest wystawiane na sprzedaż przez Dzielnicę Ursynów?
Dzielnicę Ursynów wystawia na sprzedaż swoją część pawilonu przy ulicy Szolca-Rogozińskiego 1.

2. Dlaczego dotychczas nikt nie licytował nieruchomości?
Mimo że niedawno inna działka w okolicy osiągnęła rekordową cenę, nikt dotychczas nie licytował tej konkretnej nieruchomości. Przyczyna tego stanu rzeczy nie jest jasna.

3. Jakie były poprzednie funkcje pawilonu?
Pawilon przy Szolca-Rogozińskiego 1 był dawniej ratuszem gminy Ursynów, a następnie siedzibą oddziału Straży Miejskiej.

4. Dlaczego lokal nie był wynajmowany ani przekazywany organizacjom pozarządowym?
Lokale nie były wynajmowane ani przekazywane organizacjom pozarządowym ze względu na trwające procedury dotyczące sprawy własności nieruchomości.

5. Jaka jest cena wywoławcza nieruchomości?
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi minimum 14,5 mln złotych.

6. Dlaczego podobnie atrakcyjna działka nie cieszy się takim zainteresowaniem jak sąsiednia?
Według burmistrza dzielnicy, problemem nie jest cena, ale konieczność rozmów ze spółdzielnią mieszkaniową w sprawie przyszłości gruntu.

7. Jakie są propozycje dotyczące wykorzystania nieruchomości?
Miejsce było proponowane do wykorzystania jako usługi publiczne, takie jak komenda Straży Miejskiej, centrum aktywności seniora lub przychodnia.

8. Jakie jest stanowisko burmistrza w sprawie propozycji wykupu spółdzielczej części pawilonu?
Burmistrz uważa propozycję wykupienia spółdzielczej części pawilonu za niemądrą i nieopłacalną ekonomicznie.

9. Jakie są terminy związane z przetargiem na nieruchomość?
Oferenci mają czas do 24 marca, aby zgłosić swój udział w przetargu.

10. Jaka jest przyszłość pawilonu?
Przyszłość pawilonu zależy od zainteresowania deweloperów oraz od decyzji spółdzielni mieszkaniowej.

The source of the article is from the blog motopaddock.nl

Porównaj oferty