Wyszukiwanie zaawansowane

Znaleziono 0 wyniki. Pokaż wyniki
Twoje wyniki wyszukiwania

Projekt ustawy związany z wakacjami kredytowymi trafia na kolejki

Opublikowano przez Adam Nowacki włączony 5 grudnia, 2023
0

Projekt ustawy dotyczący zmian w ustawie o finansowym wsparciu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych oraz pomocy dla kredytobiorców, został wycofany z Sejmu. Zgodnie z tym projektem, wakacje kredytowe mieliby otrzymywać ci, których wydatki związane z obsługą miesięcznych rat kredytów mieszkaniowych przekraczają 40% ich średnich miesięcznych dochodów. Jednakże, ustawa zostanie przekazana do decyzji przyszłego rządu.

Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, na konferencji prasowej, poinformował, że decyzja dotycząca wakacji kredytowych zostanie przekazana nowemu rządowi, który powołany zostanie za tydzień. Wprowadzenie takich rozwiązań będzie zależeć od przyszłych decyzji rządu.

Wpływ projektu ustawy na wakacje kredytowe dotyczył sytuacji, w której wydatki związane z obsługą miesięcznych rat przewyższały 40% miesięcznego dochodu. Marszałek Hołownia podkreśla, że decyzja dotycząca wakacji kredytowych musi zostać podjęta, ale będzie to odpowiedzialność nowego rządu, a nie kontynuacja projektu poprzedniego rządu.

Wcześniej mówiono, że projekt ustawy miał być procedowany jako projekt rządowy po powołaniu nowego rządu koalicyjnego. Marszałek Sejmu podkreślił, że decyzje o takiej wadze będą podejmowane przez przyszły rząd i wprowadzone jako projekty rządowe.

Wakacje kredytowe byłyby korzystne dla kredytobiorców, którzy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Chociaż projekt został wycofany, wciąż pozostaje możliwość dalszych działań w tej sprawie po powołaniu nowego rządu.

    Porównaj oferty