Wyszukiwanie zaawansowane

Znaleziono 0 wyniki. Pokaż wyniki
Twoje wyniki wyszukiwania

Bogate gospodarstwo i skromne mieszkanie – Szokujące odkrycie majątkowe Waldemara Pawlaka

Opublikowano przez Marcin Strzembosz włączony 5 grudnia, 2023
0

Waldemar Pawlak, znany senator Trzeciej Drogi, zaskoczył wszystkich ujawniając swoje aktualne oświadczenie majątkowe. Choć niegdyś uważany za jednego z najbogatszych polityków, Pawlak musiał dokonać znacznych zmian w swoim majątku. Okazuje się, że obecnie ma „tylko” 70 tysięcy złotych oszczędności, skromne mieszkanie o powierzchni 48 metrów kwadratowych oraz 27-hektarowe gospodarstwo.

W przeszłości Pawlak posiadał rolnicze gospodarstwo o powierzchni 200 metrów kwadratowych oraz znaczne oszczędności w gotówce. Jednakże, pełnienie rządowych funkcji odbiło się na jego majątku. W 2007 roku, jego oświadczenie majątkowe nie zawierało już informacji o oszczędnościach ani dużym domu.

Obecnie, jednak, wygląda na to, że politykowi udało się nieco odbudować swoje finanse. Zgodnie z najnowszym oświadczeniem, Pawlak zgromadził 70 tysięcy złotych oszczędności. Jest także nadal właścicielem 27-hektarowego gospodarstwa, które wycenia na 1,6 miliona złotych. Z prowadzenia tego gospodarstwa uzyskał też dochód w wysokości 180 tysięcy złotych.

Wartością majątku Pawlaka jest również skromne mieszkanie o wartości 480 tysięcy złotych. Polityk nie posiada żadnych akcji czy udziałów w spółkach, ale prowadzi własną działalność gospodarczą. Z niestety marnym skutkiem, bowiem zeszłoroczne dane pokazują stratę 30 tysięcy złotych.

Waldemar Pawlak nie może także pochwalić się nowym autem. Jego jedynym pojazdem jest mercedes C 250 z 2013 roku. Jednak w gospodarczych budynkach skrywa się wiele sprzętu rolniczego, takiego jak ciągnik New Holland, przyczepa ciężarowa, brona czy przystawka do zbioru kukurydzy.

Niestety, senator ma także znaczne zobowiązania finansowe. Musi spłacić 97 rat kredytu w Banku Spółdzielczym Mazowsze, co miesiąc płaci 10 tysięcy złotych. Ponadto, opłaca raty leasingowe za kombajn Case (81 rat po blisko 10 tysięcy złotych miesięcznie) oraz siewnik do kukurydzy (5 rat po około 3,3 tysiąca złotych).

    Porównaj oferty